Τρένο η καθαριότητα στο Σχίνο Κορινθίας
Share
![](https://a5a3n9a7.stackpathcdn.com/wp-content/uploads/2019/06/CB4348C0-0794-4CC4-A6FD-23819D3BABC5.jpeg)
Αν και η επισκεψιμότητα στο Σχίνο Κορινθιας είναι σε υψηλά επίπεδα η περιοχή λάμπει από καθαριότητα.Τόσο σε κεντρικούς δρόμους όσο και στα πιο «απόκρυφα» στενά. Συγκεκριμένα έξω από ιδιωτικό χώρο συναντήσαμε και το τρένο της καθαριότητας.Καδοι στη σειρά,όμορφα ζωγραφισμένοι και στοιχισμένοι ο ένας διπλα στον αποτελούν τα «βαγόνια» που κεντρίζουν τα βλέμματα των επισκεπτών και τουριστών.Οι κάδοι «έργο τέχνης» πέραν από καλαίσθητοι είναι και λειτουργικοί.
![](https://a5a3n9a7.stackpathcdn.com/wp-content/uploads/2019/06/0811B043-76B3-4143-B4D9-20FA903180A2.jpeg)