Κέρδισε τις εντυπώσεις έχασε το ματς ο Άρη Κορίνθου

Αθλητικά

Share

Ανώμαλη προσγείωση για τον Άρη Κορίνθου από την ομάδα του Ίκαρου Πετρωτού.
Τα κορίτσια του Αστερή είχαν μείνει ακόμα στον αγώνα της Ζακύνθου και έχασαν
στο στάδιο της Κορίνθου με 1-2 από την αξιόμαχη ομάδα του Ικάρου, ο οποίος με αυτήν την νίκη έθεσε τις βάσεις παραμονής στην κατηγορία.
Ό Άρης μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 5ο λεπτό είδε το πλασέ της Ζωής
Γαλάνη
να χτυπάει στο δοκάρι και το σούτ της επερχόμενης Πετροπούλου να βγαίνει
μόλις έξω. Η δεύτερη μεγάλη ευκαιρία του Άρη χάθηκε στο 9′ όταν η Βουρλιωτάκη έκανε το σουτ αλλά
είδε την μπάλα να περνάει ελάχιστα έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι. Στην συνέχεια ο Ίκαρος ισορρόπησε το
παιχνίδι είχε την κυκλοφορία της μπάλας αλλά του έλειπε η τελική φάση, Για να έρθουμε στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης όπου η Άννυ Γαλάνη με προσωπική ενέργεια και με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την
μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 0-1.
Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου η Ζωή Γαλάνη με σουτ ισοφάρισε στο 60ο λεπτό και ο Άρης πίεσε
για δεύτερο γκολ, όμως η Άνυ Γαλάνη του Ικάρου είχε διαφορετική άποψη και στο 64ο λεπτό με καταπληκτικό
φάουλ έκανε το 1-2.
Ο Άρης στα υπόλοιπα λεπτά προσπάθησε να ισοφαρίσει όμως στο 70ο λεπτό έμεινε με δέκα παίκτριες
λόγω αποβολής της Λιάπη και δεν μπόρεσε να κάνει κάτι καλύτερο.
ΑΡΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ: ( Αστερής ) Μπάρκα, Οικονόμου, Δικαιουλάκου (46’Βαρσαμή),Μαρίνου (85’Μιχαλοπούλου), Δαρσινού, Λιάπη, Λουφάκη (73’Δερμεντζόγλου), Παπαγεωργίου, Βουρλιωτάκη (69’Καπετανοπούλου), Ζ.Γαλάνη, Πετροπούλου.
ΙΚΑΡΟΣ ΠΕΤΡΩΤΟΥ: ( Παναγιωτόπουλος) Κρίκη, Μούκα, Ντέβα, Καρφάκη, Χρυσοστομίδου, Κέτα,Κωστοπούλου (90’Κεχρινιά), Γ. Κυριάκου, Τζούρα (88’Παπακυριαζή), Α.Γαλάνη (91’Γαρδούνη),Τσάμη (76’Π. Κυριάκου).