Μια ακόμα νεκρή καρέτα καρέτα στην Ποσειδωνία
Share
![](https://a5a3n9a7.stackpathcdn.com/wp-content/uploads/2019/08/E0A5EC1D-BBF5-41C3-BDEB-19C968E00AD4.jpeg)
Νεκρή χελώνα καρέτα-καρέτα το πρωί 4/8 στην παραλία της Ποσειδωνίας. Ελέγχθηκε για τυχόν πληγές, τραυματισμούς ή εκδορές αλλά ο έλεγχος ήταν αρνητικός. Πιθανότερη αιτία θανάτου η κατάποση ξένου αντικείμενου με αποτέλεσμα τον πνιγμό της. Μήκος περίπου 70 εκατοστά και εκτιμώμενη ηλικία περίπου 5 χρονών.
Έγινε καταγραφή στοιχείων του πλάσματος και των λουόμενων οι οποίοι την βρήκαν από το Λιμενικό Σώμα.
Έγινε ταφή από τοπικό εθελοντή.
Περιβαλλοντική Συνείδηση Κορινθίας.
![](https://1.bp.blogspot.com/-3A5JciVYlnE/XUc0M_97nEI/AAAAAAADUb4/TV7ve1XPqN85zN5_vwP40Prz6GCf9sU-wCLcBGAs/s1600/67544602_1313276382172991_1149404716665405440_o.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-Ut2Ck7PliDQ/XUc0MlBgwhI/AAAAAAADUbw/gLXdd70cS30tjwojWOpzOyKt0hatmv8wgCLcBGAs/s320/67553422_1313269018840394_6221848796473589760_n.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-RXST8-xjYKw/XUc0MvWIW4I/AAAAAAADUb0/QimgSF3qy9QUuIqR84X4L5DL3Jnn2cXiACLcBGAs/s1600/67920067_1313276398839656_948873127406862336_o.jpg)