Type to search

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: ΝΙΚΗ… ΚΑΙ ΣΤΟ ΒΑΘΟΣ PLAY OFFS

Αθλητικά

Share

Εύκολο απόγευμα είχε ο Ποσειδώνας Λουτρακίου στο κλειστό Γυμνασήριο Γ.Γαλανόπουλος, επικρατώντας του Γ.Α.Σ. Καματερού   29-19  για τη 16η αγωνιστική  του νότιο όμιλο της Α2 Handball.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά στο γήπεδο και επέβαλαν από την αρχή τον ρυθμό τους, μένοντας εύκολα μπροστά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου και οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 17-6. Τα πράγματα δεν άλλαξαν στο δεύτερο ημίχρονο αν και η ομάδα του Καματερού κατάφερε να μειώσει τη διαφορά. Τελικά το Λουτράκι πήρε τη νίκη με το τελικό 29-19.
Το Λουτράκι με την νίκη αυτή παραμένει σε τροχιά Play offs και αναζητά νίκες στα δυο εναπομένοντα ματς με Τελαμώνα εντός και Βριλήσσια εκτός, ώστε να μην μπλέξει σε περιπέτειες όσο άφορα την συμμέτοχη στους τελικού της Α2. Σε αντίθετη πλεύση το καματερό που  στα δυο εναπομένοντα παιχνίδια θα παίξει την παραμονή του στην κατηγορία.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 29-19
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 6-2, 9-2, 10-4, 14-6, 17-6 (ημχ) 19-10, 19-12, 21-15, 24-17, 26-18, 29-19
ΑΟ Ποσειδώνας Λουτρακίου (Χατζηκωνσταντίνου): Βλαχογεώργιος, Αικατερίνης 4, Γκίκας, Δημητρόπουλος 6, Καπης 1, Τυφτικίδης, Καραβας, Χαραλαμπάκης 1, Μουρελάτος 1, Γραμματικόπουλος 3, Χατζηκωνσταντίνου 3, Παλαιολόγος 1, Βασιλειάδης 7, Ρουμελιώτης 2.
ΓΑΣ Καματερού: Σαραντόπουλος, Γιαμπουράνης 5, Μάγκος 1, Κοβάνης 1, Πιτερος 1, Παπαδόπουλος, Σιμισακάκης, Κολιούλης 8, Παναγόπουλος, Τσοπανίδης 1, Αργυριάδης 2, Ψαριώτης.
Διαιτητές: Καραπάνος – Αβράμης. Δίλεπτα: 5-1. Πέναλτι: 1/1 – 5/7.