Type to search

Άργησαν να μπουν στο γήπεδο οι Αμαζόνες Κορινθίας

Χωρίς κατηγορία

Share

Με ήττα έκλεισε ο πρώτος γύρος του πρωταθλήματος Β’ Εθνικής κατηγορίας γυναικείου ποδοσφαίρου για τις Αμαζόνες Κορινθίας. Με αντίπαλο τον Φειδων Άργους έχασαν με 0-5 σε εντός έδρας αναμέτρηση. Η ομάδα του Άργους μπήκε δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να πετύχει τέρμα από το πρώτο λεπτό. Αμέσως οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την επίδοση τους και πέτυχαν άλλα 4 τέρματα στο πρώτο μέρος.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου οι Αμαζόνες έδειξαν άλλο αγωνιστικό πρόσωπο με αποτέλεσμα να μην δεχτούν άλλο τέρμα.

Αξίζει  να σημειωθεί ότι η ομάδα του Φειδων καθ όλη τη διάρκεια έπαιξε ποιοτικό και αποτελεσματικό ποδόσφαιρο.

Τώρα τα βλέμματα στρέφονται στον επόμενο γύρο που σίγουρα θα έχουμε εκπλήξεις…